Дорман 520-Предна Десна Контролна Рака На Долната Суспензија И Собрание На Топчести Зглобови за Специфични Модели На Нисан одговара избери: 1998-НИСАН АЛТИМА

Дорман 520-Предна Десна Контролна Рака На Долната Суспензија И Собрание На Топчести Зглобови за Специфични Модели На Нисан одговара

Това е достапна
DEN 5600.00
Количината на стоката:

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Нисан Алтима : 1998, 1999, 2000, 2001.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата