® ProFinish 14cg Сергер

® ProFinish 14cg Сергер

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

SINGER® PROFINISH serger ви заштедува време затоа што истовремено шие спој и спој, додека го отсекува вишокот додаток за цвест. Шевовите и шевовите – исто како што гледате на облеката купена во продавница-се можни благодарение на сергерот. Можете да користите 2 теми, 3 теми или 4 теми за различни комбинации на бод. Зашијте ги тие тесни мали рабови на салфетки или зашијте плетен врв со шевови што се протегаат со ткаенината без да пукаат. Зашијте украсен раб околу ќебе од руно за дополнителен малку талент. Диференцијалната Храна ви овозможува да шиете супер растегливи ткаенини без брановидно изобличување и проѕирни без набивање. Вградената Слободна Рака овозможува шиење околу мали ракави и манжетни - одлично за детска облека и многу повеќе. Ќе ви се допаднат професионалните резултати што вашиот сергер ги дава на вашите проекти. Singer® Сергер Overlock Machine, Бела Со Сиви Акценти : оваа машина има способност за навој 4-3-2, обезбедувајќи широк избор на опции за бод за сите видови проекти со професионални резултати секој пат. Заштедете време со полите, шевовите и завршувањето на цвест. Шие до 1.300 конци во минута. Овој пакет Од 12,25"л х 15"В х 12,5"Ч содржи 1 машина за шиење сергер со прилагодлива напнатост, прилагодлива должина на бод, 1 отстранлива слободна рака, 1 рачка за носење, 4 вградени валани рабови, 1 нога за притискање за сите намени, 1 комплет за игла, пинцети, шрафцигер, контрола на стапалото, 1 кабел за напојување, 1 машина за воведување ДВД И 1 упатство за употреба со водич за бод. Увезени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата