Главни садови од 12-QT од не'рѓосувачки челик со метален капак

Главни садови од 12-QT од не'рѓосувачки челик со метален капак

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Свртете се на веродостојноста на главните теми 16 кварта од не'рѓосувачки челик тенџере со метален капак за вашите оброци. Разновидно е да се направат секакви јадења за да им служат на вашите пријатели и семејство. Овој сад од не'рѓосувачки челик ви дава безбедност на храна и е лесен за употреба. Плус, тоа е засилено за дополнителна сила и долг живот. Рачките за престојот го олеснуваат да се соберат од шпоретот без потреба од постери. Овој тенџере со резерви на акции е дизајниран да држи до 4 литри акции, чорби и многу повеќе. Достапно е по ваш избор на разновидни големини за да ги задоволите вашите потреби. 12 квартен капацитет (11,4 L) е совршена големина за сос од тестенини, супа и многу повеќе. Капакот и резервоарот направени од ултра траен нерѓосувачки челик за да го одржите вашиот прибор за готвење подолго. Совршени за големи серии на тестенини, залихи, чорби и многу повеќе. Сигурно да се совпаднат и координираат со постојната прибор за готвење. Дизајнираните рачки за живеење за да ги држат рацете од горење, рачките се занишани за да ги чуваат безбедни. Вклучува 1 безбедно фитинг капак направен од не'рѓосувачки челик. Миење на рака само за да ја одржувате вашата прибор за готвење изгледа одлично.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата